18.-19.augusts aizvadīts spraigi. Biedrība devusies uz 20 izsaukumiem

Plkst. 15.56, no 112 zvanu centra, saņemts izsaukums par auto avāriju un, iespējams, iesprostotiem cilvēkiem automobilī, Siguldas novada Lēdurgas pagastā. Uz notikumu reāģēja Inčukalna BUB Inciema posteņa autocisterna 2 cilvēku sastāvā. Ierodoties notikuma vietā, cilvēki no automobiļa bija izkļuvuši pašu spēkiem un BUB palīdzība nebija nepieceišama.

Plkst. 19.39, no 112 zvanu centra, saņemti 2 izsaukumi par kritušiem kokiem, Ropažu novada Garkalnes pagasta Berģos un Ropažu pagasta Zaķumuižā. Uz notikumiem attiecīgi devās Inčukalna BUB Vangažu un Inčukalna posteņu ugunsdzēsēju komandas. Plkst. 19.58, no 112 zvanu centra, saņemts vēl viens izsaukums par nolūzušu koku uz autoceļa brauktuves Ropažu pagasta Skuķīšos. Uz notikumu reaģēja Inčukalna BUB Mālpils posteņa ugunsdzēsēji. Plkst. 20.08 saņemti vēl 3 izsaukumi no 112 zvanu centra par kritušiem kokiem Ropažu novada Berģos, Upesciemā un Podkājās, savukārt 20.20 saņemts vēl viens izsaukums par kritušu koku Ropažu novada Bāliņos. Iesaistītās Inčukalna BUB Vangažu, Inčukalna un Mālpils komandas secīgi veikušas šo izsaukumu novēršanu un visos gadījumos autoceļu brauktuvi atbrīvojuši no kritušiem kokiem.

Plkst. 20.10 saņemts izsaukums par kritušu koku uz mājas Siguldas novada Inčukalnā. Uz notikumu reaģējā Inčukalna BUB Inciema posteņa ugunsdzēsēji 4 cilvēku sastāvā. Dodoties uz notikumu novākts vēl viens kritis koks, Inčukalna centrā. Ēka veiksmīgi atbrīvota no nolūzušā koka, bez redzamiem bojājumiem.

Plkst. 21.09 saņemti nākamie divi izsaukumi par kritušiem kokiem Ropažu novada Silakroga tuvumā, un uz notikumu nekavējoties reāģeja Vangažu posteņa ugunsdzēsēji. Vienā gadījumā nekavējoties atbrīvota brauktuve no krituša koka, otrā gadījuma koks iekāries elektrības vados augstsprieguma līnijā, kā rezultātā slēgta šķērsotā ceļa satiksme un izsaukti ST pārstāvji. Tiem ierodoties koks nozāģēts un brauktuve atbrīvota.

Plkst. 21.57 saņemts izsaukums par kritušiem kokiem Ropažu novada Bāliņos. Uz notikumu reāģeja Inčukalna BUB Inčukalna komanda. Ierodoties konstatēts, ka centrālo ielu, pa kuru piekļūst dārzkopības kooperatīva īpašumiem, aizšķērsojuši 5 lieli kopā krituši koki. Krietni pasvīstot brauktuve atbrīvota.

Plkst. 22.55, no 112 zvanu centra, saņēmām izsaukumu par kritušu koku uz automašīnas Siguldā. Uz notikumu reaģēja Inčukalna BUB Inciema postenis.

Plkst. 00.18, atrodoties degvielas uzpildes stacijā pie Rīgas apvedceļa, no garām braucošiem vadītājiem, saņemta informācija ka netālu no DUS, Ropažu virzienā, ar atklātu liesmu deg šķūnis. Biedrība nekavējoties izbrauca uz notikumu ar 2 autocisternām (Inčukalna un Vangažu posteņa) un ieradās notikuma vietā tieši pirms VUGD. Nekavējoties tika uzsākta ugunsgrēka ierobežošana un veikta blakus esošās ēkas aizsardzība. Pēc laika notikuma likvidācijai pievienojās arī Mālpils un Inciema posteņa ugunsdzēsēji. Atrasta ūdens ņemšanas vieta, veikta ūdens piegāde, kā arī kopīgi ar VUGD veikti ugunsgrēka likvidācijas darbi. Uz notikumu tika reaģēts ar 4 autocisternām un 11 ugunsdzēsējiem.

Plkst. 01.12, no 112 zvanu centra, tika saņēmts izsaukums par sadūmojumu jaunbūvei Siguldas novada Inčukalnā. Uz notikumu nekavējoties reaģēja Inčukalna BUB Inčukalna posteņa ugunsdzēsēji. Konstatēts, ka ēkai tuvumā iespēris zibens, kā rezultātā iespējams bojātas ēkas elektroietaises.

Plkst. 02.25, no 112 zvanu centra, saņemts vēl viens izsaukums uz Siguldas novada Inčukalnu, kur pie kādas mājas, mežmalā, deg atkritumu kaudze. Ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg izjauktu bišu stropu kastes apm. 20m2 platībā. Notikumā kopumā iesaistījās Inčukalna BUB 3 autocisternas 8 ugunsdzēsēju sastāvā.

Dodoties prom no notikuma un veicot degvielas uzpildi transportam, no 112 zvanu centra, plkst. 04.23 saņemts izsaukums par kritušiem kokiem Siguldas novada Inčukalna pagasta Kārļzemniekos. Notikuma vietā mūs sagaidīja VP darbinieki. Operatīvi atbrīvota brauktuve.

Plkst. 11.03, no 112 zvanu centra, saņemts kārtējais izsaukums par nolūzušu koku pār autoceļu Ropažu pagasta podkājās. Uz notikumu reaģēja Inčukalna postenis 3 ugunsdzēsēju sastāvā.

Plkst. 15.23, no 112 zvanu centra , saņemts vēl viens izsaukums uz Podkājām – tur ar atklātu liesmu deg 2stāvu dzīvojamā ēka. Ierodoties uz vietas jau strādāja VUGD darbinieki. BUB palīdzēja veikt ūdens līnijas izveidi no tuvējās upes. Tā kā bija piesaistīti lieli VUGD resursi (6 tehnikas vienības), BUB tālāka palīdzība nebija nepieciešama. Uz notikumu reaģējām ar 3 autocisternām un 8 ugunsdzēsējiem.

Plkst. 21.13, no 112 zvanu centra, saņemts izsaukums par kritušiem kokiem kas aizšķersojuši ceļa brauktuvi Siguldas novada Allažu pagasta Allažos. Uz notikumu reaģēja Inčukalna un Mālpils posteņu komandas. Iesasitoties vietējiem cilvēkiem, brauktuve operatīvi atbrīvota.

Kopumā 18. – 19. augustā biedrība devās uz 20 izsaukumiem, no kuriem 15 bija saistīti ar vētras radītiem postījumiem uz autoceļiem vai ēkām – kritušiem kokiem, 4 bija saistīti ar degšanu vai aizdomām par degšanu, un 1 notikums bija uz auto avāriju. Inčukalna BUB Inčukalna postenis devās uz 11, Vangažu – uz 10, Mālpils un Inciema postenis – katrs uz 6 izsaukumiem. Paldies visiem Inčukalna BUB brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, kas iesaistījās nelaimes gadījumu seku novēršanā un bīstamības mazināšanā, kā arī veica ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbus.

Mūsu brīvais laiks – Jūsu drošībai!

Inčukalna BUB operatīvais izsaukumu nr. 27300112!

Atstāj Komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *