07.08.2023. līdz plkst. 23.00 Inčukalna BUB devās uz 19 izsaukumiem

Plkst. 10.10 tika saņemts izsaukums par kaķi, kas saviem spēkiem netiek lejā no koka, Siguldas novada Siguldā. Uz notikumu reaģēja Inčukalna posteņa autocisterna Magirus 3 cilvēku sastāvā. Ierodoties tika konstatēts, ka kaķis kokā atrodas apm 15 m augstumā, ar BUB rīcībā esošo aprīkojumu tam nav iespējams piekļūt un tika iesaistīta VUGD autokāpnes.

No plkst. 14.32, kad no 112 zvanu centra saņemts pirmais izsaukums, BUB devās uz 17 izsaukumiem, kas saistīti ar vētras postījumiem un kritušu koku novākšanu no autoceļiem vai elektrolīnijām. Sākotnēji tika saņemti 2 izsaukumi uz Inčukalnu, kur vienā gadījumā koks bija nolūzis uz vieglās automašīnās, bet otrā nolūzis un aizšķērsojis ielu. Pēc šo gadīju movēršanas – atbrīvošanas – tika saņemts izsaukums par degošu sauso zāli zem transformatora Inčukalna pagasta Krustiņos. Transformatoram bija uzsprādzis izolators, kā rezultātā aizdegusies apakšā esošā zāle. Tā kā bija sācies lietus, zāle bija apdzisusi pirms ierašanās. Degšanas platība apm. 20m2. Tika saņemts vēl viens Izsaukums Inčukalna pagasta Krustiņos, kur koks bija nolūzis un karājās elektrības vados. Sazinoties ar Sadales tīklu pārstāvjiem, tika gūts apstiprinājums ka elektrolīnijai ir atslēgta strāva un to var atbrīvot no koka. Tā arī tika atbrīvota un palika neskarta. Pēc šī notikuma novēršanas tika saņemti 3 izsaukumi – 1 uz Ropažiem, bet 2 uz Ropažu novada Upesciemu. Visos gadījumos krituši koki bija aizšķērsojuši brauktuvi. Paralēli šiem notikumiem BUB Mālpils postenis izbrauca uz 2 notikumiem Mālpilī, kur krituši koki bija aizšķērsojuši brauktuvi, savukārt Inciema postenis devās uz ugunsgrēku, kas izrādījās maldinājums. Strādājot notikumos Upesciemā, tika saņemti vēl 5 izsaukumi tuvu tā brīža atrašanās vietai, kā rezultātā secīgi uz tiem arī devāmies, savukārt Vangažu postenis devās uz otro notikumu Allažu pagastā, un visi gadījumi bija saistīti ar kritušu koku novākšanu no brauktuves, elektrolīnijas vai ēkas.

Plkst. 17.26 Inciema postenis devās uz Siguldu, kur bija nepieciešams atbrīvot brauktuvi no kritušiem kokiem, bet Inčukalna nostenis, atgriešoties no Upesciema puses, pie Garkalnes paži ziņoja 112 par kritušu koku uz autoceļa A2 un to operatīvi arī atbrīvoja. Plkst. 22.03 Mālpils postenis devās uz Siguldas pagasta Jūdažiem, kur krituši koki bija pārravuši elektrības vadus.

Kopumā 07.08.2023. līdz plkst. 23.00 Inčukalna postenis devās uz 11 notikumiem, Inciema postenis uz 2, Vangažu postenis uz 2, bet Mālpils postenis uz 3 notikumiem. 10 notikumi bija Siguldas novada Inčukalna, Mālpils, Allažu, Krimuldas pagastos un Siguldā, bet 9 notikumi bija Ropažu novada Stopiņu, Ropažu un Garkalnes pagastos.

Paldies visiem kolēģiem, kas iesaistījās vētras radīto seku novēršanā.

Mūsu brīvais laiks – Jūsu drošībai!

Atstāj Komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *